сабота, март 19, 2005

Репорт: Мкметал собир (17.03.2005)

Како си поминавме на рок-фест финалето? Па можам да кажам дека доста фино си поминавме. Што се однесува до како што помина рок фестот оваа година, не сакам вооптшо да коментирам.


Од лево кон десно: (горен ред) Фабијанич, Sinner, Maelstrom, Јас, Ацо, Далибор
(долен ред) Temu, Келеш, Ели, Asphalt, Бојан, Belial

Исто така вечерта бевме придружени и од една перверзна двојка којашто можете да видите на сликата како му го гали „стапот“...


Можете да видите некои слики со кликнување на следниот линк -> Галерија на слики

5 Коментари:

Anonymous Goldsmith кажа...

Не ја заборавајте http://img22.imageshack.us/done.php?l=img22/6296/mkmetal5.jpg

Ме има на таа, пошто :-)

20 март, 2005 00:46  
Anonymous Empathy кажа...

Еј
Марко, можи да ги допишиш никовите на фациве пошто не ги знам баш сите.

24 март, 2005 06:01  
Blogger Bojan кажа...

empathy:

Fabijanich ne ide na MMF/#mkmetal.

Sinner, maelstrom, Ramzes, Thorium, blackflash

Temu, KELES, lunatic_f, asphalt, strAngel, Belial

24 март, 2005 17:56  
Blogger Anqa кажа...

strangel fotkava ti e divota:)

24 април, 2005 18:50  
Blogger rambo-4 кажа...

ko prvo ne go galat stapot a ako ste metalci ne ste nisto posebno od drugite izglea seuste ne ste go sfatile zivotot kako treba da se zivi ve krstile u crkva a sea jadete gomna za svetcite ima mnogu metalci ama ne se kako vas demek ste zaebani! pa i ja slusam METAL i u toa ve postuem ama religija si e religija. pa duri i ciganite veruvaat u nesto a ne kako vas pocnale da slusaat metal i se praat nesto aj u ... pozdrav deka ste metalci

01 јули, 2005 16:10  

Објави коментар

<< Home